O mnie

Monika Perendyk

Trener, wykładowca, praktyk

Inżynier Wymagań, AgilePM, Leader Kaizen, Facylitator, Wykładowca na Politechnice Warszawskiej. Założyciel i Prezes Stowarzyszenia Inżynierii Wymagań, organizator największej konferencji dla analityków i inżynierów wymagań w Polsce (Konferencja Inżynierii Wymagań i Analizy Biznesowej).

Posiadam 15 letnie doświadczenie w pracy w dużych projektach dla największych firm w Polsce. Specjalizuję się w sektorze bankowym ze szczególnym wskazaniem na sektor leasingowy.

Jestem propagatorem dobrych praktyk w zakresie inżynierii wymagań oraz komunikacji z Klientem w projektach IT.

W ostatnich latach zajmuje się budowaniem kompetencji analitycznych w zespołach wytwarzających oprogramowanie oraz wsparciem zespołów w stosowaniu technik oraz narzędzi ułatwiających tworzenie produktów, które są odpowiedzią na problemy klienta.

W trakcie swoich szkoleń najważniejsze informacje rysuję w formie elektronicznych flipchartów co ułatwia uczestnikom ich zapamiętywanie.

Maksyma życiowa: „Nie ma rzeczy niemożliwych, wszystko jest kwestią czasu”.

Certyfikaty:

Facilitation Foundation (APMG International)

Certified Professional for Requirements Engineering Foundation Level (IREB GmBH)

Enterprise Architect – narzędzie do modelowania i zarządzania projektami informatycznymi (Sparx Systems)

Napisz do mnie
Liczba przeszkolonych ludzi
3107
Liczba zrealizowanych projektów
989
Lata praktyki
15
Średnia ocena ze szkoleń (5 stopniowa skala)
4.9

Referencje

Wojciech Czerepak
Manager

Szkolenia przygotowane i realizowane przez Monikę Perendyk mają wysoki poziom merytoryczny i dydaktyczny.

Zaangażowanie Moniki, jej indywidualne podejście do uczestników, rzetelność i umiejętność odpowiedniego zastosowania poziomu ćwiczeń pozytywnie wpływa na efektywność zajęć.
Praktyczny i warsztatowy charakter zajęć pozwalają słuchaczom tych szkoleń nabyć nowe kwalifikacje i umiejętności.

Marta Półtorak- Chmielowiec
Analityk biznesowo-systemowy

Szkolenie jest bardzo konkretne, skupia się na rzeczach praktycznych i przydatnych w codziennej pracy. Sposób prowadzenia jest bardzo profesjonalny, prowadząca potrafi skupić na sobie uwagę i utrzymać ją. „Lifehaki” są szalenie pomysłowe i na pewno będę ich używać

Paweł Mańkowski
Naczelnik Wydziału Analiz i Weryfikacji

Pani Monika to PRAKTYK, który umiejętnie pokazuje wiedzę popierając ją przykładami z branży IT, obalając przy tym MITY w metodykach, narzędziach. Ponadto szkolenie jest prowadzone w prosty, przejrzysty sposób- bardzo atrakcyjne poprzez „Sketche”/ „Flipy” zbierające omawiane zagadnienia w całość.
Pierwszy raz spotkałem osobę, która wprost mówi o tym, że język polski, jego gramatyka w inżynierii wymagań jest bardzo ważnym elementem- każdy szanujący się analityk powienien o tym wiedzieć i budować profesjonalizm tego ważnego w IT ogniwa.

Jolanta Piechocka
Analityk Z-ca Dyrektora IT

Konkretne informacje, przykłady przedstawione w przystępnej formie. Omawianie błędów pomoże mi ich unikać. Dziękuję

Wojciech Giers
Młodszy specjalista IT

Ciekawe szkolenie przeprowadzone w prosty sposób do zrozumienia. Na szkoleniu przekazana została praktyczne wiedza oparta na dobrych metodykach. Pani Monika jest bardzo dobrą mówczynią, dzięki czemu nie ma problemu z utrzymaniem wysokiego poziomu skupienia uczestników

Patryk Lewkiewicz
Starszy specjalista IT

Miło było posłuchać osoby posiadającej zarówno wiedzę praktyczną ja i wiedzę teoretyczną. Gwarantuje to przeprowadzenie warsztatu na wysokim poziomie, mając na uwadze dobre praktyki z dziedziny analizy i inżynierii wymagań

Kornelia Michoń
Analityk

Pani Monika w sposób jasny i zrozumiały uporządkowała moją wiedzę odnośnie rozpracowywania wymagań na atomy. Ilość praktycznych przykładów znacząco podnosi zrozumienie przekazywanej wiedzy. Dziękuję

Filip Darmochwał
Specjalista IT

Warsztat pozwolił ułożyć i usystematyzować wiedzę o tym, jak formułować opisy wymagań. Pomocna była dyskusja nad tworzeniem wysokopoziomowego procesu biznesowego. Wiedza przekazywana była w oparciu o m.in. syllabus IREB co było dużą wartością. Warsztat pozwolił na utworzenie szablonu uporządkowanych dokumentów analizy

Anonimowy
Business Analyst

Pisanie wymagań to chyba najtrudniejsza część pracy analityka. Trzeba być zrozumianym zarówno dla biznesu oraz dla zespołu deweloperskiego. Jest to zderzenie dwóch różnych światów. Dla każdego z nich trzeba inaczej przedstawiać wymagania. Mój największy problem polegał na pisaniu zbyt obszernych opisów wymagań, często upychając w nich wiele niezwiązanych elementów. Dzięki warsztatowi Moniki, będę wiedział w jak przystępny sposób prezentować wymagania. Trudny temat przedstawiony w łatwy i przystępny sposób, ciekawe ćwiczenia.

Anonimowy
Analityk IT

To co uważam za najbardziej dla mnie cenne to pokazanie ścieżki pracy z wymaganiem od potrzeby klienta po kryteria akceptacyjne.

Współpracuję z:

Nie potrafisz się porozumieć z Klientem? Zastanawiasz się co powinna zawierać dokumentacja kierowana do Klienta, ale również do programisty, szukasz szkoleń z analizy, inżynierii wymagań?

    Konferencje, na których można mnie spotkać

    5 październik 2018

    REQUEST -Warsztaty: "Chodzi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa- czyli jak konstruować wymagania, aby być dobrze zrozumianym.

    21 kwietnia 2018

    Konferencja beIT- "Dobre praktyki opracowania wymagań, czyli jak pisać w sposób zrozumiały dla Klienta, programisty i testera"

    19 marca 2017

    Konferencja beIT - "Rozpracuj klienta, czyli jak zidentyfikować brakujące wymagania w projekcie"

    27 październik 2016

    Testwarez

    31 maja 2016

    Project Managment Forum-Puls Biznesu

    22 marca 2016

    Warszawskie Dni Informatyki

    19 marca 2016

    Konferencja beIT- Co ma wspólnego deskorolka, hamburger z zarządzaniem wymaganiami w projekcie IT?

    18 czerwca 2015

    V Forum Jakości Systemów IT

    Potrzebujesz prelegenta na konferencję?

    Napisz do mnie